طرح اصلاح قانون حمایت از خانواده اعلام وصول شد

به گزارش خبرنگاران، احمد امیرآبادی فراهانی در جلسه علنی امروز سه شنبه مجلس شورای اسلامی موارد اعلام وصولی را قرائت کرد.

طرح اصلاح قانون حمایت از خانواده اعلام وصول شد

براین اساس طرح اصلاح موادی از قانون شوراهای حل اختلاف و طرح لغو مجوزهای ناظر بر وزارتخانه ها، موسسات و سازمان های مستلزم ذکر نام یا تصحیح نام از شمول قوانین و مقررات عمومی اعلام وصول شد.

اهداف طرح اصلاح قانون حمایت از خانواده از زبان ذوالقدر

یک عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت که براساس طرح اصلاح قانون حمایت از خانواده که از سوی نمایندگان پیشنهاد گردیده، در زمان پس از فوت پدر، مادر در مدت حضانت اداره امور اموال و حقوق مالی طفل را عهده دار خواهد بود.

سیده فاطمه ذوالقدر با اشاره به اعلام وصول طرح اصلاح قانون حمایت از خانواده گفت: موضوع سرپرستی و تربیت اطفال و محجورین، از مسائل مهمی است که قانونگذار قوانین و مقررات ویژه ای در حمایت از آنان وضع نموده و حمایت از اطفال در امور مالی و تربیتی، با پیش بینی نهادهای ولایت، حضانت، وصایت، قیمومت و امین بر صغار مورد توجه قرار گرفته است.

وی اضافه نمود: در این خصوص بین دو نهاد ولایت و حضانت رابطه نزدیکی وجود دارد که گاه فهم قلمرو آنها مشکل و محدودیت هایی برای حضانت مادر بر کودک ایجاد نموده که یکی از این محدودیت ها همزمانی حضانت مادر با ولایت ولی، به خصوص همزمانی ولایت جد پدری و حضانت مادر پس از فوت پدر است.

قانونی شدن این طرح نیازمند آنالیز و تصویب در کمیسیون تخصصی و سپس صحن علنی مجلس شورای اسلامی خواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "طرح اصلاح قانون حمایت از خانواده اعلام وصول شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح اصلاح قانون حمایت از خانواده اعلام وصول شد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید