گشتزنی مشترک نظامیان روسیه و در ترکیه در شمال سوریه

به گزارش اخبار برخط، یک مقام نظامی روس از ماموریت مشترک نیروهای این کشور با ترکیه در شمال شرقی سوریه با مشارکت بالگردها، خودروهای زرهی و ضد مین خبر داد.

گشتزنی مشترک نظامیان روسیه و در ترکیه در شمال سوریه

به گزارش گروه بین الملل اخبار برخط، نظامیان روس و ترکیه ای یک ماموریت مشترک گشت زنی را در شمال شرقی سوریه و در طول طولانی ترین راستا که بیش از 100 کیلومتراست، انجام دادند.

به گزارش خبرگزاری تاس سرهنگ آندره تیتوف در این باره گفت: امروز یک مأموریت گشتزنی مشترک روسیه و ترکیه از گذرگاه شیریک در استان حسکه به انتها رسید. راستا گشت به مناطق پرجمعیت تر گسترش یافت. مأموریت در ساز و کار عادی پیش رفت، پرسنل و تجهیزات اهداف خود را برآورده کردند. در بیشتر موارد در شهرها و روستاها، مردم از کاروان استقبال کردند .

بر اساس این گزارش، در این ماموریت مشترک بیش از 60 نظامی از دو کشور و 10 وسیله نقلیه شرکت کردند و بالگردهای هواپیمایی ارتش روسیه نیز کار پشتیبانی هوایی را انجام دادند. ارتش های روسیه و ترکیه با انواع خودروهای زرهی و ضد مین در ماموریت مشترک مشارکت کردند.

در 22 اکتبر 2019، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ا ترکیه تفاهم نامه ای را در مورد فعالیت های مشترک با هدف حل اوضاع در شمال سوریه تصویب کردند. بر اساس این سند ، پلیس نظامی روسیه و نیروهای سوریه در مناطق مجاور منطقه امن ترکیه مستقر شدند. سربازان روس و ترکیه در یکم نوامبر گشت های مشترکی در شرق رود فرات راه اندازی کردند.

مرکز آشتی وابسته به وزارت دفاع روسیه پیشتر اعلام کرده بود که ترکیه متعهد شده گروه های افراطی را که در برابر گشت زنی مشترک روسیه و ترکیه در ادلب مانع تراشی می کنند، نابود کند.

نخستین گشت زنی مشترک ارتش ترکیه و روسیه، پس از گفت و گوی تلفنی یاشا گولر رئیس ستاد مشترک ارتش ترکیه با والری گیراسیموف همتای روسی اش، آغاز شد. این توافق پس از تجاوز نظامی ترکیه به سوریه حاصل شد. ارتش ترکیه به همراه تروریست های موسوم به ارتش آزاد سوریه سال گذشته عملیات نظامی خود را در شمال سوریه و با هدف ادعایی دور کردن خطر شبه نظامیان کُرد سوریه آغاز کردند.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "گشتزنی مشترک نظامیان روسیه و در ترکیه در شمال سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گشتزنی مشترک نظامیان روسیه و در ترکیه در شمال سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید