روسیه و هند به سمت حذف دلار از مبادلات دوجانبه حرکت می نمایند

به عقیده کارشناسان یکی از موثرترین راهکارهای افزایش مبادلات بین مسکو و دهلی، استفاده از روبل و روپیه در مبادلات دوجانبه است.

روسیه و هند به سمت حذف دلار از مبادلات دوجانبه حرکت می نمایند

به گزارش خبرنگاران به نقل از راشا تودی، یوری بوریسوف- معاون نخست وزیر روسیه گفت: در سال های اخیر روابط دوجانبه هند و چین دائما رو به افزایش بوده است و امیدوارم بتوانیم به سطح هدفگذاری گردیده 30 میلیارد دلار در سال طی سال های پیش رو برسیم. بوریسوف گفت: حتی در صورت رسیدن به این رقم، حجم مبادلات در مقایسه با 100 میلیارد دلار روابط تجاری چین و روسیه رقم کمی است.

به گفته معاون نخست وزیر روسیه، دو کشور نسبت به افزایش سطح مبادلات دو جانبه خود علاقه مند هستند و قرارداد مبادلات پولی دوجانبه که بین دو کشور جریان دارد باعث گردیده است تا 20 درصد صادرات روسیه به هند و 21 درصد واردات روسیه از هند به روبل انجام گیرد.

به گفته بوریسوف- هند و روسیه روابطی استراتژیک با یکدیگر دارند و این روابط در طول زمان تقویت گردیده است. هند یکی از بزرگ ترین خریداران تسلیحاتی روسیه است و تاکنون 65 میلیارد دلار قرارداد خرید اسلحه از روسیه امضا نموده است.

دو کشور پیش از این نیز راه های دور زدن دلار را آنالیز نموده بودند که یکی از آن ها استفاده از ارز سومی نظیر دلار سنگاپور در مبادلات دوجانبه بوده است. بانک های اسبر بانک و ویجایا بانک و یک بانک هندی از سوی دو کشور مامور گردیده اند راه های افزایش استفاده از ارزهای ملی در مبادلات بین دو کشور را آنالیز نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "روسیه و هند به سمت حذف دلار از مبادلات دوجانبه حرکت می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه و هند به سمت حذف دلار از مبادلات دوجانبه حرکت می نمایند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید