سالانه 250 هزار نفر به جمعیت استان تهران افزوده می گردد

استاندار تهران با بیان اینکه سالانه 250 هزار نفر به جمعیت استان تهران اضافه می گردد، گفت: مصرف بی رویه آب و برق به یک فرهنگ تبدیل شده است که باید نگاه جدیدی به آن صورت گیرد.

سالانه 250 هزار نفر به جمعیت استان تهران افزوده می گردد

به گزارش فارس، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در مراسم افتتاح پروژه های شرکت توزیع برق استان تهران به ارزش 115 میلیارد تومان با بیان اینکه آمادگی کافی برای همکاری با صنعت برق کشور در راستای فرهنگ سازی، کاهش تلفات و انجام اقدامات مدیریت مصرف را داریم، گفت: سالانه 250 هزار نفر به جمعیت استان تهران اضافه می گردد و مهاجرپذیر بودن استان تهران باعث شده تا 17 درصد جمعیت کشور در این استان ساکن شوند.

وی با تاکید بر اینکه معتقدیم که باید ساز و کاری لحاظ گردد که با ایجاد یک همکاری بین فرمانداری، استانداری و صنعت برق وضعیت تأمین برق کشور مدیریت گردد، ادامه داد: سالانه 100 هزار مشترک به مشترکان برق استان تهران اضافه می گردد پس این موضوع کار را برای تامین برق و کنترل مصرف سخت و سخت می نماید.

محسنی بندپی با تاکید بر اینکه ایران کشور پرمصرفی است و مصرف زیاد آب و برق به فرهنگ تبدیل شده که باید نگاه جدیدی به آن صورت گیرد، ادامه داد: ایران طی این 40 سال علی رغم تمام توطئه های دشمنان توانست به صندلی والایی دست پیدا کند و در صنعت برق توانسته ایم از جهات مختلفی موفقیت هایی را به دست آوریم که این یکی از مهم ترین اقدامات کشور در حوزه زیرساخت ها بوده است.

وی اظهار کرد: اقدامات بسیار ارزشمندی طی این سال ها در زمینه آموزش، توسعه زیرساخت ها، سلامت و رفاه اجتماعی اجرا شده است که آمار و ارقام موجود بیان گر وضع مطلوب کشور در این حوزه ها است.

استاندار تهران توضیح داد: وزارت نیرو یکی از وزارتخانه های بسیار و مهم و استراتژیک است، چراکه در حوزه زیرساخت های آب، برق و جمع آوری فاضلاب اقدامات بسیار مهمی طی این سال ها اجرا شده است. باید به این مساله توجه کرد که اگر در شرایط فعلی، مدیریت مصرف و کاهش تلفات صورت نگیرد، باید نیمی از فضای تهران را برای احداث نیروگاه ها و تأمین انرژی در نظر بگیریم.

محسنی بندپی با بیان اینکه تأمین آب و برق که یکی از مهم ترین نیازهای استان تهران است اضافه کرد: باید کارهای اساسی در این حوزه صورت بگیرد که مهم ترین و کارآمدترین کار در این برهه زمانی، ایجاد مدیریت مصرف و جلوگیری از مصارف بی رویه است.

وی خاطر نشان کرد: متأسفانه در بسیاری از بخش ها همچون آبیاری در بخش کشاورزی و کاهش آب به حساب نیامده، نتوانستیم اقدامات مناسبی را انجام دهیم. بنابراین کاهش تلفات در حوزه برق که نقش بسیار مهم و حیاتی در این صنعت دارد، یک گام بزرگ در این حوزه است.

به گفته وی، قطعا تصویب طرح برخورد و اصلاح تعرفه آب و برق پرمصرف ها می تواند در کاهش مصرف مفید واقع گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "سالانه 250 هزار نفر به جمعیت استان تهران افزوده می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سالانه 250 هزار نفر به جمعیت استان تهران افزوده می گردد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید