واکنش ایران به مسائل پیش آمده در مرز های جمهوری آذربایجان و ارمنستان

به گزارش اخبار برخط، سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ایران با حساسیت و دقت، تحولات روز های اخیر در مرز های ارمنستان و جمهوری آذربایجان را دنبال می نماید و امیدوار است اختلاف پیش آمده، هر چه سریع تر با درایت طرفین و از طرق مسالمت آمیز حل و فصل گردد.

واکنش ایران به مسائل پیش آمده در مرز های جمهوری آذربایجان و ارمنستان

به گزارش گروه سیاسی اخبار برخط، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (آدینه) در واکنش به مسائل به وجود آمده در مرز های جمهوری ارمنستان و جمهوری آذربایجان گفت: جمهوری اسلامی ایران با حساسیت و دقت، تحولات روز های اخیر در مرز های دو کشور همسایه جمهوری ارمنستان و جمهوری آذربایجان را دنبال می نماید و امیدوار است اختلاف پیش آمده، هر چه سریع تر با درایت طرفین و از طرق مسالمت آمیز حل و فصل گردد.

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران، ضمن تاکید بر ضرورت حفظ ثبات و آرامش در منطقه، طرفین را به خویشتنداری و پرهیز از دامن زدن به اختلافات و احترام به مرز های دو کشور دعوت می نماید.

خطیب زاده آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای یاری به حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات دو کشور از جمله اختلاف اخیر مورد تاکید قرار داد.

لازم به ذکر است رسانه های ارمنستان اخیرا به نقل از منابع رسمی این کشور از پیشروی نیرو های جمهوری آذربایجان تا 3.5 کیلومتر به خاک ارمنستان در یکی از مناطق مرزی خبر دادند. از سوی دیگر، منابع خبری جمهوری آذربایجان نیز قبل از آن گزارش داده بودند که نیرو های ارمنستان در جریان جنگ اول قره باغ علاوه بر قره باغ، بعضی مناطق مرزی جمهوری آذربایجان را به صورت غیرقانونی به کنترل خود در آوردند.

بعد از آن که ایروان، باکو را به نقض آتش بس و تمامیت ارضی خود متهم کرد، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در گفت وگوی تلفنی با نخست وزیر ارمنستان بر لزوم رعایت دقیق آتش بس قره باغ تاکید نمود.انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "واکنش ایران به مسائل پیش آمده در مرز های جمهوری آذربایجان و ارمنستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ایران به مسائل پیش آمده در مرز های جمهوری آذربایجان و ارمنستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید