چرا چپ دست ها استثنایی هستند؟

طبق تحقیقی که در سال 2006 توسط محققان دانشگاه لافایت اجرا شده است به این نتیجه رسیده اند چپ دست هایی که تحصیلات دانشگاهی دارند 10 الی 15 درصد موفق تر از راست دست ها هستند و می توان گفت افرادی استثنایی هستند. از جمله افراد مشهور و موفقی که چپ دست هستند می توان به لئوناردو داوینچی، بیل گیتس، ارسطو و ماری کوری اشاره نمود.

چرا چپ دست ها استثنایی هستند؟

در ادامه با واقعیت های جالبی درباره چپ دست ها که آن ها را استثنایی نموده است آشنا شوید.

احتمال چپ دست بودن نابغه ها زیاد است

چپ دست ها نابغه هستند بنابراین چپ دست بودن آلبرت انیشتین زیاد عجیب نیست. درست است که چپ دست ها تنها 10 درصد از جمعیت جهان را تشکیل می دهند اما می توان گفت حدود 20 درصد از جامعه تیزهوشان منسا چپ دست هستند.

چپ دست ها هنرمندان ماهری هستند

در تحقیقی که در یک مجله روانشناسی آمریکایی منتشر شده است به این نتیجه رسیده اند که چپ دست ها خلاقیت بسیار بالایی دارند. آن ها می توانند راه چاره های متفاوتی برای یک مشکل پیدا نمایند و علاقه زیادی به زمینه های هنر، موسیقی، ورزش و تکنولوژی اطلاعات دارند.

آن ها توانایی رئیس جمهور شدن را دارند

اوباما، بیل کلینتون و جورج بوش از رئیس جمهورهای موفقی هستند که چپ دست هستند و تحقیقات ثابت نموده است سیاستمدارانی که چپ دست هستند در مناظرات تلویزیونی کنترل بیشتری روی بیننده دارند. حرکات دست راست با مثبت گرایی مرتبط هستند و حرکات دست چپ با منفی گرایی و از آن جا که تلویزیون تصویر را معکوس نشان می دهد چپ دست ها راست دست نشان داده می شوند.

چپ دست ها در ورزش موفق هستند

چپ دست ها در ورزش هایی چون تنیس، بدمینتون و بوکس بسیار موفق هستند. ورزشکاران چپ دست هم با رقبای راست دست مسابقه می دهند هم با رقبای چپ دست بنابراین چپ دست ها همیشه آمادگی روبه رو شدن با راست دست ها را دارند اما یک ورزشکار راست دست معمولا آمادگی روبرو شدن با یک رقیب چپ دست را ندارد.

آن ها مبارزان خوبی هستند

چپ دست ها به علت ضربه های خوبی که با دست چپ وارد می نمایند معمولا در مبارزه علیه راست دست ها پیروز می شوند.

بسیاری از چپ دست ها با این مشکل روبرو هستند

چند نفر را می شناسید که چپ دست هستند؟ آیا ویژگی هایی که در بالا شرح داده شده است در مورد آن ها صدق می نماید؟

منبع: بدونیم

به "چرا چپ دست ها استثنایی هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا چپ دست ها استثنایی هستند؟"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید